V Píseckých horách vzniká nový běžecký závod

Zlatonosná řeka Otava protínající kdysi královské město přináší obyvatelům Písku šumavskou chladnou vodu a příznačné podmínky ke sportování. Bez ohledu na roční dobu si při výběhu po břehu řeky můžete být jistí, že proti sobě potkáte běžeckého parťáka, který alespoň nesměle pokyne rukou na znamení pozdravu. Pokud ale běžec vyrazí polykat kilometry do lesů plných čerstvého vzduchu, měkkého povrchu a nestereotypních cest, může si užívat klidu a běžet v naději, že jeho hlavními „konkurenty“ budou jen zvědavé srnky či zajíci. Tahle setkání máme ze všeho nejraději a chceme, aby za stejnými zážitky vyráželo co nejvíce sportovců, proto zorganizujeme běžecký závod v Píseckých horách. O tom, že chceme v Písku uspořádat běžecký závod jsme přemýšleli již dlouho, ale při výběru místa jsme měli jasno hned.

Podobný závod, který by zájemcům dal na vybranou z nejoblíbenějších běžeckých vzdáleností s potřebným komfortem v zázemí, v Píseckých horách chybí. Závod účastníky zavede mezi nejzajímavější turistické cíle, povede co nejvíce po měkkém povrchu v zajímavém terénu. Příležitost dostanou všichni. Ti, kteří sotva začínají chodit, ale také dospělí bez ohledu na jejich momentální běžeckou (i vycházkovou) zdatnost. Start, cíl i stanová vesnička na jednom místě, kde budou běžcům dostupné veškeré služby, které pro pohodový závod potřebuje. Během závodu a po doběhu budou k dispozici občerstvovací stanice pro doplnění energie a v cíli bude pro každého připravena odměna za zdolání závodu a na památku – stylová dřevěná medaile.

Mimo běžecké trasy se můžeš těšit i na doprovodný program v zázemí, který postupně upřesníme. Stejně tak všechny důležité informace včetně tras, termínu závodu nebo časového harmonogramu budou postupně zveřejňovány na webových stránkách.