Stromečky zasadíme 3.12.

Stromečky zasadíme 3.12.

Také po druhém ročníku Pivoňova běhu vyrazíme společně s běžci vysadit nové stromečky do Píseckých horách. Tentokrát se vydáme do lesů v sobotu 3. prosince. Sraz bude tradičně před Lesovnou v Semicích, odkud vyrazíme auty do míst, kde budeme v oplocence vysazovat především listnaté stromečky. Lesy města Písku si pro nás připraví sazeče, díky kterým velmi snadno připravíme ideální prostor pro vsazení sazeničky. V průběhu dne si budeme moci opéct buřty, abychom se posílili do další práce nebo před odjezdem domů. Konec totiž není striktně stanoven a každý tak bude moci odjet, kdy bude chtít.

Celkově své místo v holinách na jihovýchod od Písku najde minimálně 660 sazeniček. Více jak polovinu (348 kusů) jste zajistili vy, běžci, když jste přispívali během registrací nad rámec celkového startovného. Zbývajících 312 sazeniček zajistil jeden z našich hlavních partnerů. Společnost Aisin ještě před závodem slíbila, že za každého běžce zasadí strom a svého závazku již brzo dostojí. Letošního ročníku se ve všech kategoriích zúčastnilo právě zmíněných 312 běžců, které tak navýší celkový počet sazeniček přichystaných pro nový život v Píseckých horách, kde budou poskytovat čerstvý vzduch dalším generacím návštěvníků zdejších lesů.

Pokud se chceš zúčastnit i ty, napiš nám na jakýkoliv kontakt nebo komunikační kanál, ať s tebou můžeme počítat a dáme ti včas vědět přesný čas srazu.