Stopuj s námi Pivoně již po třetí

Stopuj s námi Pivoně již po třetí

Třetí ročník běžeckého závodu v samotném srdci Píseckých hor se nezadržitelně blíží a už 27. května se stovky běžců vydají po stopách bájného Pivoně.

Na co se můžeš těšit a jak bude celý den probíhat?

Celým dnem tě bude provázet moderátor David Kajtman. Zázemí Na Křižatkách otevře své brány veřejnosti už v 9:00 hodin. V tento čas bude umožněno registrovat se na všechny závody přímo v budově Bílého domu. Zde bude od 9:00 hodin probíhat i výdej startovních čísel. 

Registrovat se můžeš na jeden ze tří dospělých závodů, přihlásit můžeš i své ratolesti do dětských zádů se Schneider Electric. A pokud nechceš závodit, ale chceš vyrazit alespoň na procházku, připravili jsme pro tebe zcela nový formát Pivoňovi procházky s Toyotou Dolák.

Dospělé závody

Vyber si 5, 10 nebo 21 km dlouhou trasu a zažij nekončící čerstvý vzduch, rozmanité lesní porosty a střídající se terén i profil trati v Píseckých horách. Ukončení registrací na dospělé závody je ve 12:30 hodin. Novinkou letošního roku je zařazení 21 km trasy do Jihočeského běžeckého poháru, který sdružuje vybrané běžecké závody v Jihočeském kraji v průběhu celého roku a na základě výsledků z nich sestavuje žebříček nejlepších běžců.

Závody budou odstartovány po 10 minutách, kdy jako první vyběhnou ve 13:00 hodin do Píseckých hor půlmaratonci. Ve 13:10 hodin bude odstartována trasa na 10 km a nejkratší 5 km trasa bude odstartována ve 13:20 hodin. Vyhlášení vítězů je odhadováno na 16:30 hodin.

Dětské závody se Schneider Electric

Dětské závody se Schneider Electric nabídnou napínavé závody v celkem 5 různých kategorií. Ukončení registrací na dětské závody je v 10:30 hodin, o 15 minut později začíná rozcvička před podiem a o 30 minut později na měkkém povrchu na louce Na křižatkách vyrazí na trasu ti úplně nejmenší, kteří s během teprve začínají. Čeká je cílová rovinka dlouhá 100 metrů. Starší děti poběží 300metrový okruh, který absolvují podle věku jednou nebo několikrát za sebou. Všechny odměníme medailí a ty nejlepší věcnými cenami. Jednotlivé dětské závody na sebe budou postupně navazovat (další start po doběhu předchozího závodu). Vyhlášení dětských závodů proběhne hned po doběhnutí všech dětských závodů. Odhadem v 11:45 hodin.

Pivoňova procházka s Toyotou Doláka

Nesoutěžní závod pro všechny, kteří zrovna nemohou běžet. Pivoňova procházka s Toyotou Dolák nabídne letos zcela nový formát procházky, když na tebe bude čekat hned několik zajímavých hádanek, bez kterých 2,5 kilometrových okruh nedokončíš. Registraci na procházku můžeš zakoupit do 12:30 hodin a můžeš se na ní vydat kdykoliv mezi 10 a 15 hodinou. Všechny pokyny k procházce si vyzvedneš u výdeje starotvních čísel na ostatní trasy (startovní číslo není součástí).

Pivoňovo oblečení 

U výdeje startovních čísel budeš mít možnost zakoupit si jedinečnou kolekci Pivoňova oblečení. Můžeš si vybrat z pánské nebo dámské varianty volnočasového a funkčního trička. Další kousek oblečení, který ti nesmí chybět v šatníku, je i Pivoňova čelenka, na výběr budeš mít ze dvou variant. Pivoň myslí i na děti, pro které připravil funkční trička ve velikosti 8 let. 

Rozcvička před závody

I letos se můžeš těšit na kvalitní rozcvičku v podání Kláry Kadlecové z píseckého Nitrobloku, která tě dostane před závodem do správné provozní teploty. V 10:45 hodin začíná dětská rozcvička a dospělí běžci budou rozcvičeni ve 12:45 hodin.

Občerstvení v zázemí

Hlad ti zažene restaurace Pragofka, která nabízí pestrou paletu. Připraveno bude hlavní jídlo a také malé svačiny. O alkoholické a nealkoholické nápoje se postará protivínský pivovar Platan. Nápoje dostaneš do vratného zálohovatelného kelímku, abychom ušetřili naši planetu. A nejen pro účastníky Pivoňovi procházky s Toyotou Dolák je pak připravena točená kofola zcela zdarma. Nebude chybět ani stánek s kvalitní kávou od písecké kavárny Coffee Dealer, který ti kávu připraví klidně do tvého kelímku, tak ho nezapomeň doma.

Toalety a sprchy

V zázemí závodu budou připraveny toalety, ale nově také sprchy, které budou umístěny v protilehlé budově Bílého domu naproti registracím. Sleduj tedy navigaci v zázemí a nezapomeň si doma ručník.

Masáže 

Loňská premiéra masírovacího stánku s masérkou Luckou sklidila úspěch. I letos pro tebe bude připraven masírovací stůl, na který si můžeš po odběhnutém závodě, odložit své tělo. 

Doprovodný program

Při čekání na start nebo vyhlášení vítězů si můžeš čas zkrátit třeba ve stánku lesní pedagogiky od Lesů města Písku, navštívit stánek Toyota Dolák nebo VZP. Budou pro tebe připraveny i venkovní hry, relax zóna od Kvalitexu a také si můžeš pořídit fotku s fotorámem Pivoňův běh. Po vyhlášení vítězů je připravena tombola, kde hlavní cenou je pobytový balíček pro 2 osoby ve všední den do Lázní Vráž, každé startovní číslo je slosovatelné, tak budeš mít třeba štěstí.

Těšíme se na Vás!