Předzávodní pokyny

Předzávodní pokyny

Zbývá už jen pár dnů do doby, kdy se postavíš do startovního koridoru a rozběhneš třetí ročník běžeckého závodu v Píseckých horách. Aby ses v klidu mohl soustředit na svůj výkon, přinášíme ti nejdůležitější předzávodní informace.

Startovní číslo najdeš na webu ve startovní listině. Nemusíš si ho pamatovat, na registracích se prokážeš občanským průkazem nebo jiným průkazem totožnosti a my ti startovní číslo společně s vratným čipem vydáme.

Zázemí závodu se nachází na okraji Píseckých hor a průjezd lesem není pro motorová vozidla povolen. Pokud pojedeš autem, na hlavním tahu Písek-Tábor odboč na Novosedly a v Chrastinách zahni vpravo. Do navigace si můžeš zadat cíl „Na Křižatkách“. Nezapomeň naplnit celé auto, ať šetříme výfukové plyny. V případě, že pojedeš na kole, máš na výběr celou řadu cyklistických tras.

Parkoviště pro osobní automobily bude připraveno v těsné blízkosti zázemí. Na místě respektuj pokyny pořadatelů.

Zázemí závodu bude přístupné od 9 hodin. Pokud máš známé, kteří se neregistrovali online, budou mít poslední příležitost na místě, zbývá několik volných startovních čísel. Pozorně se podívej, v kolik končí registrace a v kolik startuješ, aby ti nic důležitého neuniklo. V zázemí budou k dispozici šatny, nově i sprchy a úschovna věcí. 

Letos se můžeš znovu těšit i na předzávodní/pozávodní masáže. Pokud budeš s masáží spokojen, můžeš přispět dobrovolnou částkou do kasičky. Celý obsah kasičky pak věnujeme rovným dílem na oba podporované charitativní projekty. 

Časový harmonogram

9:00 Nové registrace, výdej st. čísel
10:00 - 15:00 Individuální start Pivoňovi procházky s Toyotou Dolák
10:30 Konec registrací a výdeje st. čísel na dětské závody se Schneider Electric
10:45 Rozcvička před dětskými závody se Schneider Electric
11:00 Start dětských závodů se Schneider Electric
12:30 Konec registrací a výdeje st. čísel na dospělé závody
12:45 Rozcvička před dospělými závody
13:00 Start závodu na 21 km
13:10 Start závodu na 10 km
13:20 Start závodu na 5 km

Trasa závodu bude vytyčena červenobílou vyznačovací páskou, doplňkovými cedulemi a také našimi dobrovolníky, kteři ti ukáží směr. V průběhu závodu se můžeš těšit na občerstvovací stanice s vodou, iontem a ovocem pro doplnění energie.

Po doběhu dětských i dospělých závodů vyhlásíme ty nejlepší závodníky, které oceníme trofejí i věcnými cenami. Na konci celé akce (přibližně v 17 hodin) proběhne také tombola o hodnotné ceny. Hlavní výhrou je poukaz na čtyřdenní relaxační pobyt s polopenzí v lázních Vráž pro 2 osoby. 

Celý den se můžeš těšit na zajímavý program. Ve stánku s lesní pedagogikou zástupce Lesy města Písku prozradí zajímavosti z lesa, u VZP se dozvíš více o jejich benefitech a s Toyotou Dolák se můžeš podívat pod kapotu těch nejnovějších automobilů a i tým Pivoňova běhu si pro tebe připravil řadu novinek.

Až tě přepadne hlad, zajdi do stánku Pragofky, kde ti kluci připraví svačinku nebo naservírují vynikající polévku či svěží hlavní jídlo. Coffee Dealer bude připraven, aby ti doplnil hladinu kofeinu výběrovou kávou. Žízeň porazíš na lopatky díky nabídce alko i nealko nápojů z Pivovaru Platan. K placení si připrav hotovost, Pivoň platební karty nezná. Vratné kelímky na nápoje budou pod zálohou 50 Kč.