Pivoň zpozorován v lesích

Dlouhá léta si legendy o Pivoňovi předávali písečtí hajní nebo zvídaví turisté aniž by ho zpozorovali v Píseckých horách na vlastní oči. Mnozí ho dokonce považovali za vyhynulého. V neděli se ovšem stala věc, které jsme dlouho nemohli uvěřit.

Při kontrole jedné z fotopastí v srdci Píseckých hor jsme tento týden objevili skutečně vzácný snímek, který nám vyrazil dech. Během nedělního mrazivého večera fotopast zachytila Pivoně, jak se krčí pod nevelkým smrkem a jako by se chystal ke startu pod jasnou zimní oblohou. Malé parůžky mezi ušima jasně potvrzují naše předpoklady, že Pivoň není pouhou legendou.

Za posledních několik let se podobná fotografie v kopcích na východ od Písku nepodařila nikomu pořídit. Nedělní důkaz přináší naději všem příznivcům legend,  že Pivoň stále pobíhá mezi vzrostlými stromy okolo Jarníku nebo Velkého Mehelníku a jejich okolí.

Pojď se s námi proběhnout po cestách, kde běhá i Pivoň a užij si pohodu při závodě v kouzelných lesích. Prozkoumej propozice závodu a začni trénovat, těšíme se na tebe!