Pandemie odsouvá premiéru Pivoňova běhu na září

Na konci dubna si měli běžci užívat probouzející se přírodu Píseckých hor. Pro závodníky byly připravené trasy ve stopách Pivoně na 5, 10 a 21 km, ale současná pandemie a z ní vyplívající opatření přinutila organizační tým odsunout premiérový ročník na dobu, kdy lze očekávat, že podmínky pro pořádání velkých akcí budou příznivější. Aktuálně je závod plánován na sobotu 18.9.2021.

Pravidelně trénující běžci nebo i úplní začátečníci se i přes to mohou zúčastnit individuálního závodu, který si organizátoři připravili na celý týden od 19. do 25. dubna a stát se tak historicky prvními účastníky Pivoňova běhu. Stačí se v těchto dnech proběhnout nebo projít, zaznamenat aktivitu do mobilní aplikace a poslat nám na Facebooku do komentáře k soutěžnímu příspěvku snímek obrazovky dokazující tuto aktivitu a být fanouškem facebookové stránky Pivoňův běh. Motivací všem účastníkům individuálního závodu budou 2 startovné na zářijový termín, které získají náhodně vylosovaní účastníci. Nezáleží na uběhnuté vzdálenosti nebo na rychlosti, do slosování budou zahrnuti všichni, kdo splní pravidla. Slosování proběhne v týdnu po soutěži. Pro úplnost zopakujeme ještě jednou pravidla:

  1. V týdnu od 19. do 25. 4. se projdi nebo proběhni a zaznamenej aktivitu do mobilní aplikace
  2. Snímek obrazovky dokazující tuto aktivitu nahraj do komentáře k soutežnímu příspěvku na facebookové stránce Pivoňův běh
  3. Buď fanouškem stránky Pivoňův běh na Facebooku
  4. Do slosování bude každý účastník zahrnut pouze 1x bez ohledu na rychlost nebo celkový čas
  5. 1x volné startovné na libovolnou trasu závodu vyhrávají 2 náhodně vylosovaní výherci

 

Pro všechny zájemce, na které se neusměje štěstí při losování máme i tak dobrou zprávu. V sobotu 1.5. pak bude spuštěna registrace do závodu na webových stránkách Pivoňova běhu. Věříme, že po konci letních prázdnin už budou podmínky takové, aby se závod uskutečnil a mohli si ho všichni běžci užít v plné parádě. Pro první zájemce si Pivoň připravil výjimečnou akci, kdy celý měsíc květen si mohou běžci zakoupit stratovné za nejvýhodnější cenu. Startovné do dospělých závodů bude možné pořídit za 300 Kč.